US Mint

Kup srebro i złoto z amerykańskiej mennicy - US mint! W sprzedaży popularne monety bulionowe w konkurencyjnych cenach. Sprawdź i zamów w zaufanym sklepie!

Produkty US Mint w ofercie IDF:

Amerykański Orzeł 1 uncja złota Amerykański Orzeł 1 uncja złota
Producent: US Mint
Cena: 10 632,48 zł
szt.
Amerykański Orzeł 1 uncja srebra Amerykański Orzeł 1 uncja srebra
Producent: US Mint
Cena: 190,15 zł
szt.
Amerykański Orzeł  1/2 uncji złota Amerykański Orzeł 1/2 uncji złota
Producent: US Mint
Cena: 5 495,93 zł
szt.
Amerykański Orzeł  1/4 uncji złota Amerykański Orzeł 1/4 uncji złota
Producent: US Mint
Cena: 2 877,90 zł
szt.
Amerykański Orzeł  1/10 uncji złota Amerykański Orzeł 1/10 uncji złota
Producent: US Mint
Cena: 1 159,69 zł
szt.

U.S. Mint - wysoka jakość zza oceanu

Wyjątkowo eleganckie i pełne nawiązań do historii - tak krótko można opisać projektowane przez U.S.Mint monety bulionowe. Nic więc dziwnego, że budzą zainteresowanie wśród kolekcjonerów z całego świata. Wśród najbardziej znanych można wymienić Amerykańskiego Orła oraz Amerykańskiego Bizona, które swoją symboliką odnoszą się do bogatej historii Stanów Zjednoczonych. Jeśli więc chciałbyś dodać do swojej kolekcji tak unikalne okazy, sprawdź naszą ofertę - zapraszamy!

Powstanie U.S. Mint - czym zajmuje się amerykańska mennica?

Amerykańska mennica U.S. Mint powstała w 1792 roku w Filadelfii, ówczesnej stolicy Stanów. Dziś jej siedziba znajduje się w Waszyngtonie - ma ona jednak wiele oddziałów. Jeden z nich wciąż działa w pierwotnym miejscu założenia, inne znajdują się w Denver, San Francisco, West Point oraz Fort Knox. Warto wspomnieć o tym, że U.S. Mint nie jest odpowiedzialne za produkcję pieniędzy papierowych, bowiem te obowiązki przypadają specjalnemu departamentowi. Oferta przedsiębiorstwa obejmuje bardzo szeroki zakres produkcji: są to specjalne zestawy monet bulionowych, medale narodowe, złote, srebrne i platynowe monety kruszcowe oraz monety okolicznościowe, upamiętniające narodowe wydarzenia. Wyroby, takie jak Amerykański Orzeł czy Amerykański Bizon, stały się prawdziwym klasykiem wśród inwestorów - są to jedne z najlepiej sprzedających się monet w USA. Co ważne, specyfikacja produktów, a więc masa i próba, mają gwarancję rządu - decydując się na zakup oferowanych przez nas produktów z U.S. Mint możesz być więc pewny wysokiej jakości!

Zamów online lub obejrzyj osobiście w naszym oddziale!

Jeśli numizmatyka to Twoje hobby, z pewnością docenisz design monety bulionowych, emitowanych przez U.S. Mint. Są one bowiem inspirowane historią tego kraju oraz starymi edycjami monet obiegowych. Z pewnością warto dowiedzieć się o nich więcej - skontaktuj się z doradcami IDF, aby obejrzeć je w Katowicach!

Unikalne projekty U.S. Mint - efekty współpracy z najlepszymi artystami

Projektanci U.S. Mint doskonale rozumieją, że wzory na monetach i medalach to więcej niż rysunki. Od ich designu często zależy zainteresowanie produktami - dlatego też amerykańska firma skupia się na tym, aby projekty nawiązywały do wartości, aspiracji oraz wspólnego dziedzictwa narodu, a artyści są istotną częścią zespołu United States Mint. Zakład, który odpowiada za etap projektowania monet bulionowych oraz innych produktów mieści się w Filadelfii, a pracownicy mają szerokie doświadczenie w sztuce medalierskiej. Dzięki temu odgrywają oni kluczową rolę w rozwoju oferty produktowej. Obecnie głównym grawerem U.S. Mint jest Joseph Menna, który otrzymał ten tytuł w lutym 2019 roku.

Jesteś zainteresowany asortymentem tego producenta? Zapraszamy do złożenia zamówienia na produkty amerykańskiej mennicy w sklepie internetowym lub umówienia wizyty w naszym oddziale. Chętnie zaprezentujemy Ci interesujące Cię egzemplarze, a także doradzimy w kwestiach inwestycji. Czekamy na Twój telefon!

do góry
bezpieczna dostawa
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium