Dlaczego Metale ?

Inwestycje w złoto to nie tylko sposób na dywersyfikację portfela inwestycyjnego, ale także zapewnienie możliwości fizycznego posiadania najpiękniejszych złotych sztabek i monet. Niezaprzeczalną korzyścią inwestowania w złoto fizyczne jest jego realne posiadanie, co obecnie stanowi rzadkość, a równocześnie daje możliwość natychmiastowej wymiany na całym świecie. Złoto jako kruszec jest także  odporne na szkodliwy upływ czasu i w przeciwieństwie do banknotów i papierów wartościowych nie ulega ono zniszczeniu przy powodziach czy pożarach.       

 

Ze względu na niższą cenę w stosunku do złota inwestycyjnego, srebro jest uważane obecnie za najlepszy instrument inwestycyjny dla osób, które nie dysponują większą ilością gotówki. Inwestycje w srebro są więc bezpieczną i przystępną lokatą dla każdego, kto chciałby zacząć stopniowo zabezpieczać swój majątek. Inwestowanie w jeden z najbardziej rozchwytywanych produktów na rynku jest więc gwarancją opłacalnego i pewnego lokowania posiadanych środków. Inwestujemy bowiem w coś, co zawsze będzie potrzebne, na co zawsze będzie popyt. Światowe zapasy srebra są na wyczerpaniu, a biorąc pod uwagę szerokie zastosowanie srebra np. w przemyśle, ma ono ogromny potencjał wzrostowy. Według naszych ekspertów srebro to obecnie najlepsza okazja inwestycyjna.

 

© Inwestycje Alternatywne IDF Wszelkie prawa zastrzeżone. IDF sp. z o.o. | KRS: 0000231820 | Kapitał: 2 050 000 zł (opłacony w całości)

Aktualne notowania cen kruszców dostarcza Stooq.pl

Sklep internetowy Shoper.pl