The Royal Mint

Złoto i srebro The Royal Mint w sprzedaży. Zamów bulionowe monety Brytyjskiej Mennicy Królewskiej u rzetelnego sprzedawcy. Sprawdź ofertę produktów!

Produkty The Royal Mint w ofercie IDF:

Britannia 1 uncja złota Britannia 1 uncja złota
Producent: The Royal Mint
Cena: 10 195,36 zł
szt.
Britannia 1 uncja srebra Britannia 1 uncja srebra
Producent: The Royal Mint
Cena: 152,10 zł
szt.
Britannia 1/2 uncji złota Britannia 1/2 uncji złota
Producent: The Royal Mint
Cena: 5 338,80 zł
szt.
Britannia 1/4 uncji złota Britannia 1/4 uncji złota
Producent: The Royal Mint
Cena: 2 756,74 zł
szt.
Britannia 1/10 uncji złota Britannia 1/10 uncji złota
Producent: The Royal Mint
Cena: 1 116,20 zł
szt.
Moneta złota Suweren Moneta złota Suweren
Producent: The Royal Mint
Cena: 2 812,12 zł
szt.

The Royal Mint, czyli brytyjska Mennica Królewska

The Royal Mint należy do jednych z najstarszych mennic w Europie — została bowiem założona w 886 roku, a około 1279 roku przeniesiono ją do Tower of London. Obecnie przedsiębiorstwo znajduje się Walii, gdzie nie tylko wciąż produkuje monety przeznaczone do obiegu, ale również monety bulionowe i sztabki. Ze względu na długą tradycję oraz znaczenie historyczne The Royal Mint prowadzi również muzeum. Sprawdź, jakie produkty tej mennicy znajdziesz w naszej ofercie!

The Royal Mint jako mennica o dużym znaczeniu w historii wyrobu metali szlachetnych

Ze względu na długą historię, którą może poszczycić się The Royal Mint, w Wielkiej Brytanii do dzisiaj przetrwały pewne tradycje i rytuały, które znane są od początków istnienia mennicy. Doskonałym przykładem jest m.in. Próba Pyx, która rozpoczęła się za czasów, kiedy mennica znajdowała się w londyńskiej twierdzy Tower. Polega ona na inspekcji, czy monety, produkowane przez The Royal Mint są zgodne z wytycznymi panującego władcy. Oczywiście, obecnie zwyczaj ten ma jedynie charakter ceremonialny. W XIX wieku, kiedy trwała rewolucja przemysłowa, w mennicy zainstalowano oczywiście maszyny parowe, które znacznie przyspieszyły proces produkcji monet. Niestety, ze względu na to, że pod koniec tego okresu, a także w wieku XX, wielokrotnie modernizowano wyposażenie przedsiębiorstwa, do naszych czasów nie przetrwało wiele zabytkowych urządzeń. Najsłynniejsze wyroby The Royal Mint wśród kolekcjonerów obecnie to oczywiście złota oraz srebrna Britannia, którą Klienci mogą obejrzeć w naszym oddziale w Katowicach. Poznaj naszą wyjątkową ofertę i dołącz do grona inwestorów, z którymi współpracujemy!

Produkty brytyjskiej mennicy kupisz w naszym oddziale!

Wysokiej jakości produkty The Royal Mint zaprezentują Ci nasi eksperci, którzy chętnie doradzą również w kwestiach inwestycyjnych. Od lat pomagamy budować Klientom portfele oszczędnościowe - przekonaj się, dlaczego zaufało nam tak wiele osób!

The Royal Mint i przynależność do LBMA

The Royal Mint na przestrzeni wielu wieków wypracowało rozpoznawalną na rynku finansowym, wysoką jakość. Przedsiębiorstwo nie znajduje się jednak w indeksie Good Delivery List, jest natomiast członkiem stowarzyszenia, które akredytuje największe na rynku mennice — mowa oczywiście o London Bullion Market Association. The Royal Mint należy także do London Platinum and Palladium Market. Członkostwo pozwala im kształtować rynek metali szlachetnych — LBMA dużą uwagę przywiązuje do tego, aby rozwój ten odbywał się w sposób zrównoważony. Mennica musi także spełniać różnego rodzaju standardy związane z technologią, zatrudnieniem oraz innymi ważnymi kwestiami, m.in. środowiskowymi. Dlatego też The Royal Mint promuje ciekawe inicjatywy, związane z LBMA, takie jak LBMA Trade Data czy Global Precious Metals Code. Monety bulionowe oraz sztabki z tej mennicy z pewnością będą ciekawym urozmaiceniem kolekcji, a także bardzo dobrą inwestycją. Więcej informacjo o mennicy można znaleźć także na oficjalnej stronie: https://www.royalmint.com/

Dowiedz się więcej o korzyściach z zakupu metali szlachetnych - zapraszamy do IDF!

do góry
bezpieczna dostawa
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium