Narodowy Bank Litwy

Sprawdź ofertę kolekcjonerskich monet emitowanych przez Bank of Lithuania - Narodowy Bank Litwy. Zapewniam sprzedaż online z opcją odbioru osobistego!

Produkty Narodowy Bank Litwy w ofercie IDF:

Narodowy Bank Litwy z ofertą monet kolekcjonerskich!

Mimo że Narodowy Bank Litwy wznowił swoją działalność dopiero w 1990 roku, od tamtego czasu podjął wiele działań, których celem jest promowanie dziedzictwa kulturowego tego pięknego kraju. Sprawdź, jakie unikalne okazy litewskich monet możesz dodać do swojej kolekcji. Zapraszamy do naszego sklepu, zarówno online, jak i stacjonarnie, w Katowicach!

Narodowy Bank Litwy i działania na rzecz dziedzictwa kulturowego

Narodowy Bank Litwy, a dokładniej mówiąc, jego główna siedziba, ulokowana jest w samym sercu Wilna. Budynek, w którym działa przedsiębiorstwo, został zaprojektowany i wybudowany pod koniec XIX wieku specjalnie dla banku — nic więc dziwnego, że w 2003 roku obiekt uznano za wartościowy dla kultury kraju zabytek. Oprócz tego, że obecnie mieści się tam dział zarządzania gotówką, w oddziale Narodowego Banku Litwy można również podziwiać kolekcję ponad 130 dzieł sztuki, takich jak obrazy, grafiki, fotografie, a także rzeźby. Zbiory pochodzą zarówno z okresu 1922-1940, jak i z czasów współczesnych. Narodowy Bank Litwy wydał również wiele ciekawych monet kolekcjonerskich, których tematyka obraca się wokół przyrody, zabytków oraz historii państwa. W 2021, z okazji 23. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Zaręczenia Wzajemnego Obojga Narodów, we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim, wydano specjalną monetę, upamiętniającą te ważne wydarzenia. Oferta tego producenta jest z pewnością bardzo ciekawa, zwłaszcza dla osób, które zainteresowane są historią różnych krajów. Zapraszamy więc do IDFmetale - w naszym oddziale osobiście obejrzysz różne wyroby Narodowego Banku Litwy!

Zamów produkty Bank of Lithuania dostępne w ofercie IDF

Dzięki pomocy naszych specjalistów z łatwością zbudujesz portfel inwestycyjny lub oszczędnościowy. Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu w branży metali szlachetnych doskonale rozumiemy potrzeby różnych Klientów.

Jak Bank Narodowy Litwy pracuje nad kolekcjami monet?

Praca nad projektami monet, emitowanych przez Narodowy Bank Litwy, rozpoczyna się od wyboru tematu, do którego będzie nawiązywał wzór, znajdujący się na awersie i rewersie. Swoimi propozycjami mogą dzielić się numizmatycy, instytucje edukacyjne i publiczne, a także wszyscy obywatele, a następnie zgłoszenia omawiane są z ekspertami z litewskiej mennicy, artystami oraz historykami. Już na tym etapie Narodowy Bank Litwy ustala również specyfikację monety: kruszec oraz jego próbę, wagę, a także rozmiar. Kolejnym elementem jest oczywiście projekt graficzny — w tym celu organizowany jest publiczny, otwarty konkurs, podczas którego wybiera się zwycięzcę. Kolejne monety kolekcjonerskie planuje się z bardzo dużym wyprzedzeniem, a zanim produkt zostanie wypuszczony na rynek może minąć bardzo długi czas. Decydując się na zakup wyrobów Narodowego Banku Litwy z pewnością możesz liczyć na wysoką jakość oraz wyjątkowy design. Nakłady nie są jednak duże, dlatego warto sprawdzić naszą ofertę i przekonać się, czy nie mamy poszukiwanego przez Ciebie okazu!

do góry
bezpieczna dostawa
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium