Monnaie de Paris

Sprawdź ofertę Monnaie de Paris z naszym sklepie! Kup złote monety kolekcjonerskie francuskiej mennicy od sprawdzonego sprzedawcy. Zapraszamy!

Produkty Monnaie de Paris w ofercie IDF:

UEFA Euro 2016 - Strzał wolejem UEFA Euro 2016 - Strzał wolejem
Cena: 329,00 zł
szt.
UEFA Euro 2016 (1/4 oz) UEFA Euro 2016 (1/4 oz)

Mennica Francuska z ponad 1150 latami tradycji!

Monnaie de Paris, czyli Mennica Francuska, to jedno z najstarszych przedsiębiorstw na świecie, a także najdłużej działająca instytucja we Francji. Na rynku znane są ich wyjątkowe kolekcje monet, które dotyczą nie tylko historii i kultury kraju, ale także literatury czy popkultury. Sprawdź, jakie unikalne okazy tego producenta znajdziesz w naszej ofercie!

Monnaie de Paris i jej wkład europejskie dziedzictwo kulturowe

Monnaie de Paris oficjalnie założono w 864 roku na podstawie edyktu Karola Łysego, który zarządził utworzenie warsztatów kuźniarskich na terenie Francji, w tym również w Paryżu. Paryski oddział działa nieprzerwanie od otwarcia, przechowując odległą wiedzę z zapomnianych lat. Nic więc dziwnego, że Mennica Francuska na przestrzeni wieków zyskała sławę oraz tytuł najważniejszej mennicy w kraju. Początkowo ważną funkcją tej instytucji było zjednoczenie podzielonego narodu i przywrócenie jedności terytorialnej oraz tożsamości narodowej. W 1796 roku została przyłączona do ministerstwa gospodarki, będąc oficjalnie finansowana przez państwo - stan ten trwał aż do 2007 roku. Mennica Francuska jeszcze w XVIII wieku otrzymała jednak kolejną ważną misję. Nowa działalność, oprócz wytwarzaniu monet obiegowych, przewidywała również obowiązki takie jak konserwacja i ochrona zbiorów historycznych oraz przekazywanie wiedzy technicznej. Obecnie w Monnaie de Paris otwarte jest muzeum, które dalej wypełnia powierzone przed wieloma wiekami zadania.

Kup lub odbierz produkty Monnaie de Paris w oddziale!

Każdy z Klientów IDFmetale ma odmienne podejście do inwestycji - wszyscy jednak szukają najwyższej jakości sztabek oraz monet. Nasi eksperci pomogą Ci nie tylko wybrać odpowiedni dla Ciebie produkt, ale także będą pełnić funkcję doradcy na każdym etapie współpracy.

Rzemiosło i sposób powstawania monet w Monnaie de Paris

Monnaie de Paris od 1775 roku znajduje się w samym sercu Paryża, w budynku zaprojektowanym specjalnie jako miejsce bicia oraz produkcji monet. Przez lata proces wyrobu produktów został unowocześniony, jednak kreatywni rzemieślnicy dalej kształtują tam rudy kruszców, a także grawerują unikalne projekty. W mennicy wytwarzane są również medale, nagrody, dekoracje, odlewy oraz biżuteria — Mennica Francuska dalej więc żyje i kultywuje dawne tradycje, a cała wiedza dalej przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Gwarantuje to doskonałą jakość pracy — znajomość matryc, umiejętności grawerowania, a także samych metali szlachetnych. Niektóre szkolenia trwają około roku, a wymagania dotyczące wykonywanej pracy są bardzo wysokie. Efekty działalności mennicy francuskiej są jednak widoczne gołym okiem: wybijane przez Monnaie de Paris monety cechuje mistrzowska precyzja. Nic więc dziwnego, że ich produkty są pożądane przez inwestorów oraz kolekcjonerów. Oficjalne kolekcje i informacje o mennicy dostępne są także na stronie: https://www.monnaiedeparis.fr/

Zapraszamy do naszego oddziału, gdzie możesz osobiście obejrzeć niektóre z tych wyjątkowych egzemplarzy wykonanych w Monnaie de Paris.

do góry
bezpieczna dostawa
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium