Cook Islands

Kup złote i srebrne produkty z nowozelandzkich Wysp Cooka (Cook Islands). Kolekcjonerskie monety i numizmaty dostępne w sprzedaży. Zapraszamy!

Produkty Cook Islands w ofercie IDF:

Cook Island to producent wyjątkowych srebrnych monet kolekcjonerskich

Jeśli zależy Ci na tym, aby do swojej kolekcji dodać naprawdę unikalne projekty monet okolicznościowych, produkty z Cook Island doskonale wpiszą się w Twój gust. Ich projekty wykonywane są ze srebra wysokiej jakości, w mennicach wyróżniających się bardzo zaawansowanymi procesami technologicznymi. Sprawdź, jakie produkty znajdziesz w naszym asortymencie!

Co łączy Mennicę Polską oraz Cook Island?

Dla wielu osób będzie to z pewnością miłe zaskoczenie, warto jednak wiedzieć, że Cook Island na wykonawcę bardzo dużej ilości projektów wybrało właśnie Mennicę Polską. Przedsiębiorstwo to jest znane z zaawansowanych technik produkcji, dzięki czemu wielokrotnie wygrywało różnego rodzaju konkursy branżowe. Nic więc dziwnego, że Cook Island zdecydowało się skorzystać z usług tego producenta - wyspa ta słynie bowiem z monet kolekcjonerskich o wyjątkowych kształtach, a także ciekawych kolekcji, których motywy przewodnie dotyczą m.in. popkultury, historii innych krajów, nordyckiej mitologii oraz wielu innych tematów. Produkty te cechuje również bardzo ciekawa, żywa kolorystyka. Jedną z bardziej znanych serii z Cook Island jest ta nazwana “Oknem Niebios”, która prezentuje wyjątkowe witraże. Monety te zostały ozdobione prawdziwym szkłem i zostały wydane w limitowanych ilościach. Dlatego też dostępne na rynku sztuki są prawdziwym białym krukiem i są bardzo poszukiwane przez kolekcjonerów z całego świata.

Kup monety z Cook Island w oddziale IDF

Niezależnie od tego, czy interesujesz się numizmatyką, czy poszukujesz unikalnych monet kolekcjonerskich, w które warto zainwestować, egzemplarze z Cook Island będą świetnym wyborem. Nasi doradcy pomogą Ci na każdym etapie współpracy - zapraszamy do kontaktu z doradcami!

Z jakich kruszców wytwarzane są monety z Cook Island?

Rynek metali szlachetnych to bardzo wymagające środowisko - im wyższa jakość produktu, tym większym zainteresowaniem będzie się on cieszył. Chociaż unikalny projekt też ma bardzo duży wpływ na decyzję inwestorów oraz kolekcjonerów, próba kruszcu najmocniej determinuje wartość na przestrzeni lat. Dlatego też monety z Cook Island produkowane są ze srebra o bardzo wysokiej jakości. Oczywiście wiele zależy od kolekcji, jednak głównie spotyka się wyroby o próbie 925, 995 oraz 999. Jakie jeszcze cechy są charakterystyczne dla tych projektów? Warto pamiętać o tym, że Cook Island należy do Wspólnoty Narodów, na rewersie więc zawsze pojawia się wizerunek królowej Elżbiety II. Autorem tego popularnego portretu, wykonanego dla The Royal Mint w 1998 roku, jest Ian Rank-Broadley.

Jeśli jesteś zainteresowany asortymentem tego producenta, nasz zespół ekspertów z chęcią zaprezentuje Ci konkretne egzemplarze w naszym oddziale w Katowicach. Zapraszamy zarówno Klientów ze Śląska, jak i innych województw - czekamy na Twój telefon!

do góry
bezpieczna dostawa
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium