Bezpieczna Przystań 4.1 Srebro

Informacje

Producenci: IDF
Próba: 999
Min. sztabka: 1 kg
Składka: od 150 zł
Wartość min.: od 25 tys. do 300 tys. zł
Okres: 1-15 lat
Metal: Srebro inwestycyjne
Przechowanie: Szwajcaria - Strefa wolnocłowa

Bezpieczna Przystań 4.1 

Bezpieczna Przystań 4.1 to nowy produkt inwestycyjny w ofercie IDF. Jest to wniosek jednorazowego zlecenia zakupu srebra inwestycyjnego w postaci srebrnych sztab, przechowywanych później w szwajcarskiej strefie bezcłowej, w skarbcach wysokiej klasy Loomis (dawniej VIAMAT)

Srebro przechowywane jest na imiennych kontach klientów, ubezpieczone od wszelkich ryzyk. Srebrne sztaby zakupione w ramach umowy Bezpieczna Przystań 4.1 mogą być w każdym momencie odsprzedane lub wymienione na złoto z odbiorem w Polsce.

Możliwe jest także odebranie srebra bezpośrednio w Szwajcarii. Minimalna wartość zawieranej umowy to 25000 zł, wraz z możliwością dokonywania późniejszych wpłat dodatkowych (min. 500 zł). Zakupione w imieniu klientów sztaby pochodzą jedynie od najlepszych dostawców zrzeszonych w grupie LBMA (London Bullion Market Association) - takich jak Argor Heraeus, Perth Mint, Umicore, Munze Osterreich, UBS)

 

 

BP.jpg

Opis

Srebro od kilku tysięcy lat jest oznaką bogactwa. Na rynku finansowym zachowuje się jak złoto. Przechowuje wartość – jest międzynarodowym pieniądzem. Podobnie jak złoto jest wykorzystywane w przemyśle jubilerskim i do produkcji sztućców i naczyń. Ze względu na swoje właściwości jest bardzo cenione w różnych gałęziach przemysłu. Wykorzystuje się je do produkcji filmów fotograficznych, luster, elektroniki, komputerów, baterii słonecznych, w kosmetologii a także jest stosowane w medycynie jako niezwykły, naturalny antybiotyk. Ilość możliwości zastosowania srebra w przemyśle ciągle się zwiększa.

Zainteresowanie srebrem jako alternatywą dla dzisiejszego, coraz mniej wartego papierowego środka płatniczego jest coraz większe. Od tysiącleci srebro było powszechnie uznanym pieniądzem w dzisiejszych czasach przez wielu zapomnianym. To już się kończy – przed nami renesans srebra. Co ciekawe, pomimo kilkukrotnie większych zasobów srebra niż złota na świecie, jego dostępność zmniejsza się. W przeciwieństwie do złota, gdzie każdy wydobyty gram istnieje, srebro jest bezpowrotnie zużywane przez przemysł, praktycznie bez szans na jego odzyskanie.

Bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na perspektywy rynku srebra jest jego niedoszacowana cena, a równocześnie rosnący popytu przemysłowy i inwestycyjny. Dzisiaj, ze względu na niską cenę, praktycznie nie ma samodzielnie funkcjonujących kopalni srebra. Srebro jest pozyskiwane przy okazji wydobywania innych kopalin. Wydobywanie srebra przy takich cenach jest nieopłacalne. Dodatkowo zastanawia fakt, że uncja srebra w 1980 roku w okresie poprzedniego boomu na metale szlachetne dochodziła do 50$ za uncję. Cena dzisiejsza to zaledwie około 25$ za uncję. Czy można w dzisiejszych czasach znaleźć towar tak niedoszacowany, a mający takie zalety jak srebro?

do góry
bezpieczna dostawa
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium