Niue Island

Niue Island to koralowa wyspa znana z produkcji unikatowych monet kolekcjonerskich! Sprawdź srebrne monety z Niue w naszej ofercie i zamów online!

Produkty Niue Island w ofercie IDF:

Sowa Ateńska 1 uncja srebra Sowa Ateńska 1 uncja srebra
Producent: Niue Island
Bitcoin 1 uncja srebra - 2022 Bitcoin 1 uncja srebra - 2022
Producent: Niue Island
Cena: 172,70 zł
szt.

Niue Island - najbardziej pożądane kolekcjonerskie monety na rynku

Monety pochodzące z Niue Island wybijane są wyłącznie w celach kolekcjonerskich i dla inwestorów, a wyróżniają się one wyjątkowym fotorealizmem. Jeśli jeszcze nie słyszałeś o wyrobach pochodzących z jednej z pacyficznych wysp koralowych, z pewnością warto lepiej poznać ofertę IDFmetale. Zapraszamy do sklepu internetowego i stacjonarnie!

Niue Island - w jakiej walucie wydawane są monety kolekcjonerskie?

Niue należy do terytorium stowarzyszonego Nowej Zelandii, dlatego też obecnie prawnym środkiem płatniczym jest tam dolar nowozelandzki. We wcześniejszym projektach monet okolicznościowych Niue Island jako walutę podawała funta lub szylinga - było to przed wprowadzeniem NZD jako środka płatności. Warto również wiedzieć, że wybijane przez nich produkty nie znajdują się w szerokim obiegu pieniądza (określa się je jako NIFC - Not Intended For Circulation), jednak przy produkcji uznaje się, że odpowiadają one nominałowi dolara. Zdecydowanie Niue Island jako przedsiębiorca może nie być znany wielu kolekcjonerom. Globalny rynek metali szlachetnych jest bardzo duży, jednak dla tej wyspy jest to bardzo ważny aspekt, który znacząco wpływa na dochód narodowy. Jeśli więc poszukujesz ciekawych egzemplarzy monet, w które warto zainwestować, możemy z całą pewnością polecić te pochodzące z Niue Island. Nie bez powodu ich produkty są tak pożądane - jakość wyrobów jest bowiem mistrzowska!

Jakość, która zaskoczy każdego kolekcjonera!

Przekonaj się, dlaczego inwestorzy i kolekcjonerzy na całym świecie są zafascynowani produktami pochodzącymi z Niue. W naszym oddziale w Katowicach osobiście obejrzysz wyjątkowe kolekcje z dalekiej wyspy!

Charakterystyka monet kolekcjonerskich z Niue Island

Niue Island rozpoczęło emisję monet okolicznościowych w 1966 roku - tak jak obecnie, nie były one przeznaczone do obiegu i nie miały być używane jako pieniądze. Ze względu na to, że wyspa jest członkiem Wspólnoty Narodów, na awersie zawsze znajduje się portret królowej Elżbiety II, zaprojektowany przez Iana Rank-Broadleya. O czym jeszcze warto wiedzieć? Pomimo tego, że Niue Island swoją działalność prowadzi od ponad czterech dekad, sama produkcja zawsze zlecana jest mennicy nowozelandzkiej, która jest znana na rynku metali szlachetnych z zaawansowanych technicznie projektów i bardzo szczegółowych wzorów. Te monety kolekcjonerskie wyróżniają się także charakterystycznym połyskiem. Fotorealistyczne druki wydają się być wręcz wygrawerowane, co nadaje produktom wyjątkowej ostrości oraz dynamiki. Niue Island z pewnością zainteresuje również inwestorów oraz kolekcjonerów, którzy cenią unikalne edycje.

Chciałbyś przekonaj się na własne oczy, czy jakość tych monet nie jest przeceniana? Zapraszamy do oddziału IDFmetale w Katowicach - nasi eksperci chętnie pokażą Ci dostępny asortyment!

do góry
bezpieczna dostawa
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium