Mennica Polska

Mennica Polska to ceniony producent monet okolicznościowych na różne okazje. Sprawdź ofertę srebrnych monet z polskiej mennicy i zamów online

Produkty Mennica Polska w ofercie IDF:

Czterolistna Koniczynka Czterolistna Koniczynka
Producent: Mennica Polska
Sowa Ateny Sowa Ateny
Producent: Mennica Polska

Mennica Polska od 250 lat na rynku!

Mennica Polska to największy dystrybutor złota w kraju. Zajmuje się produkcją m.in. monet kolekcjonerskich, polskiej waluty, odznaczeń państwowych, a także sztabek inwestycyjnych o wadze do 1000 gramów. Wiele ich kolekcji odwołuje się do polskich tradycji, a także historii i kultury narodu. Warto poznać ich ofertę, dostępną również w naszym sklepie internetowym oraz stacjonarnie!

Historia powstania i rozwój Mennicy Polskiej

Mennica Polska powstała jeszcze przed I rozbiorem Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Kiedy w 1764 roku Sejm Elekcyjny wybrał Stanisława Augusta Poniatowskiego na króla, złożył on przyrzeczenie, że przeprowadzi reformę monetarną. Dwa lata później, 10 lutego, wchodzi ona w życie — właśnie to wydarzenie uznaje się za datę założenia ówcześnie nazywanej Mennicy Warszawskiej. Na przestrzeni wieków losy Mennicy Polskiej były różne — w wyniku decyzji niektórych władz przedsiębiorstwo było kilkukrotnie zamykane, m.in. w latach 1868-1924. W drugiej połowie XX wieku działalność firmy rozwija się, zostają zakupione nowoczesne prasy, a do emisji trafia pierwsza polska moneta kolekcjonerska z wizerunkiem Fryderyka Chopina. W 1995 roku Mennica Polska wydaje również pierwszą monetę bulionową “Orła Bielika”. Od tamtego czasu firma ta zdobyła wiele ciekawych nagród, zarówno w dziedzinie projektowej, jak i technologicznej. Zdecydowanie jest więc z czego być dumnym — a także dodać do swojej kolekcji tak wyjątkowe produkty!

Monety okolicznościowe Mennicy Polskiej w znajdziesz ofercie IDF

Działając na rynku od ponad dwudziestu lat, doskonale znamy się na wysokiej jakości metalach szlachetnych. Skorzystaj z pomocy naszych doradców - nie tylko zaprezentujemy Ci sztabki oraz monety bulionowe, ale także pomożemy Ci rozbudować portfel inwestycyjny!

Do jakich organizacji należy Mennica Polska?

Mennica Polska to prawdziwe mistrzostwo w sztuce mincerskiej. Trzeba również zwrócić uwagę na fakt, że przedsiębiorstwo to jest wymieniane jako jedno z trzech najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie, a jakość monet została już doceniona na wielu konkursach branżowych. Ze względu na to, Mennica Polska jest członkiem dwóch organizacji: Konferencji Dyrektorów Mennic oraz Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych. Pierwsza z wymienionych instytucji zrzesza kraje z całego świata. Skupia ona mennice, które zajmują się produkcją monet obiegowych, a jej celem jej wymiana informacji technologicznych oraz współpraca w zakresie badań dotyczących m.in. nowych sposobów płatności. SGE to natomiast platforma komunikacji na rzecz rozwoju rynku kapitałowego. Mennica Polska jest jednym z najbardziej znanych przedsiębiorstw, a jakość wykonania ich produktów docenią nawet najbardziej wymagający Klienci. Jeśli chciałbyś zapoznać się z ich ofertą, zapraszamy do naszego oddziału — zarówno konsumentów ze Śląska, jak i okolic!

do góry
bezpieczna dostawa
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium