Monety bulionowe

Krugerrand 1/10 uncji złota

Krugerrand 1/10 uncji złota

in_stock
Cena: 890,88 zł
szt.
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny

Informacje

Nazwa Krugerrand
Kraj RPA
Metal Złoto
Próba 916
Waga (g) 3,39
Średnica 16,5 mm
Opakowanie Kapsel ochronny
Rok 2021
Rand Refinery

Moneta Krugerrand 1/10 uncji złota

Ważąca 1 uncję złota moneta Krugerrand została wydana w 1967 roku i była pierwszą na świecie monetą bulionową. Jej emisja miała na celu zwiększenie zainteresowania południowoafrykańskim rynkiem złota, a za jej produkcję odpowiedzialne była Rand Rafinery. Od tamtej pory zarówno wśród inwestorów, jak i kolekcjonerów, jest to bardzo popularny wybór, a wyrób należy do jednych z najpopularniejszych monet bulionowych na świecie. Obecnie “złoty Krugerrand” dostępny jest w ofercie IDFmetale - zapraszamy do składania zamówień online!

Projekt niezmienny od lat - moneta Krugerrand 

Nazwa monety “Krugerrand” pochodzi od nazwiska prezydenta Republiki Południowoafrykańskiej (sprawował on urząd w latach 80. i 90. XIX wieku) oraz waluty RPA, czyli Randa. Na awersie produktu widnieje zresztą profil mężczyzny oraz dwa napisy - jeden w języku angielskim, a drugi w afrykanerskim, oznaczający miejsce wybicia. Na rewersie znajduje się natomiast rysunek symbolu narodowego RPA, czyli skocznika antylopiego, a także napis Krugerrand. 1 uncja złota, czyli waga, oraz rok wybicia również zamieszczono na tyle monety. Co ciekawe, do produkcji te monety używa się specjalnego stopu czystego złota oraz miedzi (ok. 8%). Dzięki temu moneta jest nieco większa i cięższa, bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Wyróżnia się ona także kolorem, który delikatnie wpada w miedziany odcień. W efekcie domieszki nawet złote monety Krugerrand o wadze 1 uncji sprzed wielu lat prezentują się bardzo dobrze. Wyrób dostępny jest w naszym sklepie internetowym z bezpieczną dostawą do domu lub możliwością odbioru w oddziale IDF w Katowicach. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o możliwościach inwestycji, zapraszamy do kontaktu - nasi eksperci chętnie pomogą Ci budować Twój portfel oszczędnościowy!

Towar notowany - przejdź do regulaminu aby dowiedzieć się więcej.

Uwaga: zdjęcia produktów mają charakter poglądowy. Produkt może nieznacznie różnić się od prezentowanego na zdjęciuProdukty powiązane

Krugerrand 1 uncja złota Krugerrand 1 uncja złota

Produkt cieszący się dużym zaufaniem na rynku - dlaczego warto zainwestować w 1 uncjowego złotego Krugerranda?

Ze względu na swoją historię, jednouncjowa, złota moneta Krugerrand należy do najlepiej rozpoznawalnych na rynku metali szlachetnych, ciesząc się dużym zaufaniem wśród dealerów złota oraz prywatnych kupców. Jednocześnie wybierając zakup Krugerranda w IDF, każdy z naszych Klientów uzyskuje gwarancję odsprzedaży bezpośrednio w oddziale. Co ważne, Rand Refinery znajduje się na liście London Bullion Market Association, co również wpływa na łatwość przeprowadzenia transakcji w dowolnym miejscu na świecie. Złoto od wielu lat jest uważane za bezpieczny sposób lokowania kapitału. Inwestycja w monetę Krugerrand o wadze 1 uncji złota to długoterminowe zabezpieczenie, na którym z pewnością zyskasz. Ceny kruszcu na rynku nie maleją, nie zmniejsza się również zapotrzebowanie na złoto w różnych branżach. Jeśli przed zakupem chciałbyś obejrzeć monetę, skontaktuj się z nami i umów wizytę w siedzibie. W przypadku zakupów online zapewniamy szybką, ubezpieczoną przesyłkę przez zaufanego dostawcę - dołącz do grona inwestorów i zabezpiecz swój kapitał!

Cena: 7 725,47 zł

Integracja cen produktów z kursami Stooq.pl by Maxsote

Sklep internetowy Shoper Premium