Bezpieczna Przystań
25000
PLN
Bezpieczna Przystań Srebro

Bezpieczna Przystań Srebro

instore_only
Cena: 25 000,00 zł
szt.
Dostępność dostępny - BP

Informacje

Producenci IDF
Próba 999
Min. sztabka 1 kg
Składka od 150 zł
Wartość min. od 25 tys. do 500 tys. zł
Okres 1-15 lat
Metal Srebro inwestycyjne
Przechowanie Szwajcaria - Strefa wolnocłowa

Srebro od kilku tysięcy lat jest oznaką bogactwa. Na rynku finansowym zachowuje się jak złoto. Przechowuje wartość – jest międzynarodowym pieniądzem. Podobnie jak złoto jest wykorzystywane w przemyśle jubilerskim i do produkcji sztućców i naczyń. Ale ze względu na swoje właściwości jest bardzo cenione w różnych gałęziach przemysłu. Wykorzystuje się je do produkcji filmów fotograficznych, luster, elektroniki, komputerów, baterii słonecznych, w kosmetologii a także jest stosowane w medycynie jako niezwykły, naturalny antybiotyk. Ilość możliwości zastosowania srebra w przemyśle ciągle się zwiększa.

Zainteresowanie srebrem jako alternatywą dla dzisiejszego, coraz mniej wartego papierowego środka płatniczego jest coraz większe. Przecież od tysiącleci srebro było powszechnie uznanym pieniądzem w dzisiejszych czasach przez wielu zapomnianym. To już się kończy – przed nami renesans srebra. Co ciekawe, pomimo kilkukrotnie większych zasobów srebra niż złota na świecie jego dostępne ilości zmniejszają się. W przeciwieństwie do złota gdzie każdy wydobyty gram istnieje, srebro jest bezpowrotnie zużywane przez przemysł, praktycznie bez szans na jego odzyskanie.

Bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na perspektywy rynku srebra jest kształtowanie się jego ceny oraz rosnącego popytu przemysłowego i inwestycyjnego. Dzisiaj, ze względu na niską cenę praktycznie nie ma samodzielnie funkcjonujących kopalni srebra. Srebro jest pozyskiwane przy okazji wydobywania innych kopalin. Wydobywanie srebra przy takich cenach jest nieopłacalne. Dodatkowo zastanawia fakt, że uncja srebra w 1980 roku w okresie poprzedniego boomu na metale szlachetne dochodziła do 50$ za uncję. Cena dzisiejsza to zaledwie około 25$ za uncję. Czy łatwo w dzisiejszych czasach znaleźć towar niedoszacowany jak srebro a mający takie jak srebro zalety?

W tym kontekście warto zainwestować w fizyczne srebro jako bardzo dobrą alternatywę dla papierowego pieniądza, możliwości przechowania wartości, a równocześnie zapewnić sobie szczęście i powodzenie w życiu – jak w wielu krajach powszechnie się sądzi o posiadaniu srebra.

 

Uwaga: zdjęcia produktów mają charakter poglądowy. Produkt może nieznacznie różnić się od prezentowanego na zdjęciu© Inwestycje Alternatywne IDF Wszelkie prawa zastrzeżone. IDF sp. z o.o. | KRS: 0000231820 | Kapitał: 2 050 000 zł (opłacony w całości)

Aktualne notowania cen kruszców dostarcza Stooq.pl

Sklep internetowy Shoper.pl