Monety bulionowe
80.82
PLN
Arka Noego (2017) 1 uncja
Arka Noego (2017) 1 uncja

Arka Noego (2017) 1 uncja

instore_only
Cena: 80,82 zł
szt.
Dostępność Dostępny
Wysyłka w 24 godziny
Producent: Armenia

Srebrna moneta bulionowa o próbie .999 i nominale 500 Dramów. Dzięki temu, że wyłączne prawo udzielania koncesji na jej wybijanie ma Centralny Bank Armenii, została ona wyprodukowana przez niemiecką mennicę Leipziger Edelmetall Verarbeitung, przez co moneta charakteryzuje się najwyższą jakością wykonania i krystaliczną czystością kruszcu.

Z uwagi na tło historyczne moneta ta jest szczególnie polecana jako forma inwestycji. Biblijna Arka Noego jest jednym z symboli chrześcijaństwa - zbudowana z polecenia Boga przez Noego, aby schronić swoją rodzinę i zwierzęta przed Wielką Powodzią. Po ustąpieniu wód Arka zatrzymała się na szczycie góry Ararat, gdzie miało zacząć się nowe życie. Na awersie w sposób wyjątkowo szczegółowy przedstawiono arkę na tle wschodzącego słońca, które podobnie jak gołąb znajdujący się na monecie, symbolizuje pokój i spokojne czasy. 

 

Towar notowany - przejdź do regulaminu aby dowiedzieć się więcej.

Uwaga: zdjęcia produktów mają charakter poglądowy. Produkt może nieznacznie różnić się od prezentowanego na zdjęciu© Inwestycje Alternatywne IDF Wszelkie prawa zastrzeżone. IDF sp. z o.o. | KRS: 0000231820 | Kapitał: 2 050 000 zł (opłacony w całości)

Aktualne notowania cen kruszców dostarcza Stooq.pl

Sklep internetowy Shoper.pl