Komentarz dnia: 15 stycznia 2020

Komentarz dnia: 15 stycznia 2020 

 

Irańczycy są źli na swój rząd w związku z próbą zatuszowania sprawy zestrzelonego samolotu. Ta tragedia wzbudziła spore obawy, czy inne oświadczenia rządu również nie są fałszywe. 

Tymczasem wewnętrzne zamieszanie w Iranie doprowadziło do uspokojenia sytuacji poza jego granicami. Spokój doprowadził do obniżki ceny złota i srebra, a poszukiwanie przez inwestorów bezpiecznej przystani przestało być tematem numer jeden. Są jednak jeszcze osoby, które trzymają się swoich bezpiecznych pozycji w związku z obawami dotyczącymi słabych raportów dotyczących płac poza rolnictwem, co wskazuje na możliwe spowolnienie w USA.

Tymczasem w sektorze grupy platynowej dostawy palladu pozostają bardzo napięte; oczekuje się, że metal ten pozostanie na obecnym poziomie lub wzrośnie. Przekłada się to również na stały popyt na jeszcze silniejszym rynku rodu, na którym wielu spodziewa się odnotować wzrosty w najbliższym czasie. (M.P.)

 

© Inwestycje Alternatywne IDF Wszelkie prawa zastrzeżone. IDF sp. z o.o. | KRS: 0000231820 | Kapitał: 2 050 000 zł (opłacony w całości)

Aktualne notowania cen kruszców dostarcza Stooq.pl

Sklep internetowy Shoper.pl