Duży wzrost cen złota. Najwyższe ceny od listopada

 

Złoto po raz kolejny udowodniło, że jest aktywem, które bardzo newralgicznie reaguje na napiętą sytuację polityczną na świecie. Wczoraj notowania złotego kruszcu wzrosły o 1.55% w dolarze, co jest najwyższą ceną od listopada zeszłego roku.

Przyczyn takie wzrostu należy szukać przede wszystkim w napiętej sytuacji pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a Koreą Północną. Po tym jak okręty marynarki wojennej skierowały się w stronę Półwyspu Koreańskiego, Korea Północna zagroziła użyciem broni atomowej, jeśli siły amerykańskie będą stanowić zagrożenie dla kraju. 

 

Sytuacja ta jest niemalże modelowym przykładem zachowania kursu złota. Wraz z rosnącym niepokojem geopolitycznym sentyment inwestorów skierowany jest w stronę bezpiecznych aktyw. Nie można jednak przewidzieć jak notowania metali szlachetnych będą kształtować się w najbliższych dniach, jednak z pewnością kolejne informacje zza oceanu będą ważnym czynnikiem. 

 

 

© Inwestycje Alternatywne IDF Wszelkie prawa zastrzeżone. IDF sp. z o.o. | KRS: 0000231820 | Kapitał: 2 050 000 zł (opłacony w całości)

Aktualne notowania cen kruszców dostarcza Stooq.pl

Sklep internetowy Shoper.pl