LOOMIS - Przechowanie srebra

Zakupione srebro jest - na życzenie Klienta - przewożone i przechowywane w szwajcarskiej strefie wolnocłowej w skarbcach o najwyższej klasie bezpieczeństwa firmy Loomis International (CH) AG. (dawniej VIA MAT). Metale szlachetne przechowywane są na imiennych kontach klientów i ubezpieczone od wszelkich możliwych ryzyk.

Zapewniamy przechowanie srebra w skarbcach o najwyższym poziomie zabezpieczeń w międzynarodowym przedsiębiorstwie zapewniającym najlepszy poziom usług. Metale szlachetne przechowywane w szwajcarskich skarbcach Loomis International, mogą być w każdej chwili wyjęte ze skarbca, także osobiście. Istnieje również możliwość przeprowadzania indywidualnych audytów posiadanego w Szwajcarii kruszcu.

Firma zaczęła funkcjonować ponad 160 lat temu, w czasie amerykańskiej 'gorączki złota'. W w 2014 r. Loomis przejął 100% akcji światowego lidera w transporcie i przechowywaniu metali szlachetnych na całym Świecie - VIA MAT. Co ważne z perspektywy przechowania metali szlachetnych, Loomis International jest członkiem organizacji LBMA (London Bullion Market Association). Firma działa na całym świecie, świadcząc swoje usługi w 20 krajach, zatrudniając ponad 23 tysiące pracowników. W skarbcach firmy przechowywane są olbrzymie ilości między innymi złota, srebra i platyny, największych dystrybutorów i producentów metali szlachetnych oraz ich klientów.

Wśród klientów, którzy zaufali firmie Loomis International największą grupę stanowią banki i największe instytucje finansowe oraz agencje rządowe. Ze względu na specyfikę branży obsługuje również największe kopalnie i firmy wydobywcze z całego świat w szczególności innych członków LBMA. Jej wieloletnia historia, prestiż, solidność i szwajcarskie prawodawstwo, powoduje, że jest to jedno z najbezpieczniejszych miejsc do przechowywania metali szlachetnych na Świecie. Dodatkowo Szwajcaria nie jest członkiem Unii Europejskiej i posiada bardzo stabilny system prawny.

Integracja cen produktów z kursami Stooq.pl by Maxsote

Sklep internetowy Shoper Premium